SWIX LF06X, 180g, -5°C až -10°C, servisní balení

-34%
Výrobce Swix
Kód:  SW_LF06X-900
Dostupnost produktu:   Vyprodáno
SWIX LF6 je vysoce flexibilní skluzný vosk na lyže, který lze použít jak samostatně tak i pro jako základ pod SWIX HF6 a pod prášky SWIX Cera F. SWIX LF6X je vysoce odolný a výkonný na umělém sněhu. Pokud se používá jako základ pod SWIX Cera F, doporučujeme aplikovat prášek SWIX FC06X.
669 Kč
1020 Kč

SWIX LF06X, 180g, -5°C až -10°C, servisní balení

SERVISNÍ BALENÍ BEZ VÍČKA!

SWIX LF6 je vysoce flexibilní skluzný vosk na lyže, který lze použít jak samostatně tak i pro jako základ pod SWIX HF6 a pod prášky SWIX Cera F. SWIX LF06X je vysoce odolný a výkonný na umělém sněhu. Pokud se používá jako základ pod SWIX Cera F, doporučujeme aplikovat prášek SWIX FC06X. 

 

Vlastnosti

  • Teplotní rozsah: -5°C až -10°C
  • Doporučená teplota zažehlování: 145°C

 

Vosky LFX – s fluorokarbonem

Vosky LFX jsou fluorované hydrokarbonové vosky s nízkým obsahem fluorových příměsí o nízkém bodu tání.
Používají se především na trénink nebo závody v kombinaci s Cera F jako vrchní vrstvou nebo samostatně jako závodní vosky při velmi nízkých teplotách.
Teplotní rozsah a barvy vosků v řadě LFX odpovídají kategorii HFX, avšak liší se od ní 60 gramovým balením. Vosky LFX se liší od vosků CHX poněkud průhlednějším vzezřením.

 

Postup aplikace skluzných vosků - CH, LF a HF

Tento postup je obecným doporučením špičkových servismanů

Zdroj SWIX: Voskovací manuál pro aktivní lyžaře a účastníky lyžařských maratonů

  1. Oškrábejte cestovní vosk nanesený po posledním závodu či tréninku pomocí plexi škrabky SWIX T823 a škrabky na drážku SWIX T88.
  2. Kartáčujte středně hrubým bronzovým kartáčem SWIX T162 nebo ocelovým kartáčem SWIX T179. 5-10 tahů od špičky k patě a odstraňte zbývající vosk.
  3. Naneste odpovídající vosk dle denních podmínek. S pomocí žehličky nakapejte vosk po obou stranách drážky. Vosk by se měl snadno rozpouštět. Zkontrolujte doporučené teploty zažehlování daného vosku. Udržujte žehličku v plynulém pohybu od špičky k patě lyže. Jeden tah by měl u bruslařských lyží trvat přibližně 8-10 vteřin.
  4. Opakujte 3 krát. Nechejte lyži ochladnout na pokojovou teplotu zhruba 10 minut
  5. Nezapomeňte odstranit veškerý přebytečný vosk v drážce a na obou stranách drážky pomocí škrabky SWIX T87 nebo SWIX T88. Doporučujeme škrábat drážku před škrábáním skluznice pro případ, že by škrabka vyskočila z drážky a mohla zanechat rýhy na již oškrábané skluznici.
  6. Pokud pracujete s tvrdými a lámavými vosky, jako např. SWIX CH4X/CH6X, LF4X/LF6X nebo HF4X/HF6X, oškrábejte co nejvíce vosku dříve než ztuhne. Jakmile lyže ochladne, pokračujte škrábáním ostrou plexi škrabkou SWIX T823. Ostatní vosky jako SWIX CH7X/CH8X/CH10X, LF7X/LF8X/LF10X nebo HF7X/HF8X/HF10X se oškrabávají až lyže ochladne na pokojovou teplotu, cca po 10 min.
  7. Okartáčujte skluznici středně hrubým bronzovým kartáčem SWIX T162 nebo ocelovým kartáčem SWIX T179. 5-10 tahů.
  8. Pro konečné vykartáčování a vyleštění použijte modrý nylonový leštící kartáč SWIX T160

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.