Časté dotazy

Kolečkové lyže - jak brzdit, brzdy

Častou otázkou zákazníku, je "jak se brzdí na kolečkových lyžích". V tomto článku vás seznámíme s tím, jaké jsou možnosti brzdění a zastavení na kolečkových lyžích. Zároveň se zmíníme o použití brzd a zpomalovačů rychlosti kolečkových lyžích, které lze zakoupit společně s lyžemi popř. je dokoupit a na kolečkové lyže dodatečně namontovat. Pokud jste si pořídili kolečkové lyže a stojíte na nich poprvé, tak doporučujeme natrénovat jako první techniku brzdění a zastavení.

Délka holí pro nordic walking / nordic running

Délku nordic walking holí určíte podle vaší tělesné výšky. Pro výpočet správné délky holí použijte vzorec: Výška (cms) x 0,68. 

V případě, že si chcete pořídit hole s pevnou délkou zaokrouhlete vypočtenou hodnotu nahoru nebo dolů na nejbližší 5 cm. Pokud s holemi bude běhat zaokrouhlujte nahoru popř. použijte použijte hole typově nejblíže delší. Pokud máte problém s krční páteří nebo s ramenem zaokrouhlujte dolů popř. použijte hole typově nejblíže kratší. Např. osoba s výškou 172 cm by použila hole o délce 115 cm (tj. 172 cm x 0,68 = 117 cm, zaokrouhleno dolů, doporučené délka je 115 cm). Pro rychlou orientaci uvádíme níže tabulku.

Srovnání žehliček na vosky

Žehličkou na vosky zažehlujeme především parafíny a fluorové prášky. Nicméně žehlička na vosky se také používá při zažehlovaní klistrů a tuhých stoupacích vosků.

Žehličky na vosky se odlišují od tradičních žehliček především tím, že plocha žehlicí desky má obdélníkový tvar; hrany žehlicí desky jsou zkosené nebo mají zaoblené hrany, díky čemuž žehlička “nehrne” vosk před sebou; na žehličce lze nastavit přesně požadovanou teplotu.