Doporučená mazání vosků pro -1°C až -4°C

ban_doporucena-mazani-vosku-1-4

V tomto článku přinášíme doporučená mazání vosků do teplotních podmínek -1°C až -4°C, které patří mezi lyžaři mezi nejoblíbenější zejména pokud je sníh starší a stopa pěkně vymrzlá. Tipy na mázu postupně aktualizujeme podle toho jaká nejlepší varianta se nám v praxi osvědčila.

 

Nový sníh

Skluzné vosky

Pro závodníky

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX HF11. Zažehlený vosk seškrábněte ze skluznice dokud je ješte teplý, skluznici nechte potom vychladnout a vykartáčujte. Nasypte a zažehlete fluorový prášek TK-245 (žehličku nastavte na teplotu 160-180°C). Nechte skluznici vychladnout, zlehka seškrábněte zažehlený prášek a potom skluznici důkladně vykartáčujte.

Pro hobíky 

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX LF Fialový. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte. Jako poslední vrtsvu naneste fluorový blok TK-125 a zakorkujte jej přírodním korkem.

Pro turisty

Žehličkou zažehlete REX Modrý skluzný vosk. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte.

 

Stoupací vosky

Pro závodníky a hobíky 

Do odrazové zóny skluznice lyže naneste tuhý REX základový vosk a rovnoměrně jej rozkorkujte syntetickým korkem. Pokud je potřeba použijte žehličku nebo horkovzdušnou pistoli. Poté pokračujte aplikací 2-6 vrstev vosku REX ProGrip Blue. Počet vrstev je závislý na výšce klenby odrazové zóny. Každou vrstvu korkujte syntetickým korkem. Nakonec aplikujte finální vrstvu tuhého vosku Rex 30G, kterou rozetřete placem ruky.

Pro turisty

Do odrazové zóny naneste  2-6 vrstev odrazového vosku Fialový. Počet vrstev je závislý na výšce klenby odrazové zóny. Každou vrstvu korkujte syntetickým korkem.

 

Starý sníh

Skluzné vosky

Pro závodníky

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX HF21. Zažehlený vosk seškrábněte ze skluznice dokud je ještě teplý, skluznici nechte potom vychladnout a vykartáčujte. Nasypte a zažehlete fluorový prášek REX TK-29 (žehličku nastavte na teplotu 160-180°C). Nechte skluznici vychladnout, zlehka seškrábněte zažehlený prášek a potom skluznici důkladně vykartáčujte.

Pro hobíky 

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX LF Modrý. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte. Jako poslední vrtsvu naneste fluorový blok REX TK-72 a zakorkujte jej přírodním korkem.

Pro turisty

Žehličkou zažehlete REX Modrý skluzný vosk. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte.

 

Stoupací vosky

Pro závodníky a hobíky 

Do odrazové zóny skluznice po obou stranách od středové drážky naneste proužky základového klistru (Base klister). Rovnoměrně klistr rozetřete pomocí horkovzdušné pistole a palce ruky nebo žehličky, na závěrečné vyhlazení použijte syntetický korek. Popř. jako základový klistr použijte tekutý REX Instant base klister. Pokračujte aplikací REX klistr Fialový a rozetřete jej pomocí horkovzdušné pistole a palce. Poté překryjte fialový klistr 2-6 vrstvami REX ProGrip Fialový. Počet vrstev je závislý na výšce klenby odrazové zóny. Každou vrstvu korkujte syntetickým korkem.

Pro turisty popř. i závodní varianta, která stojí za vyzkoušení

Do odrazové zóny naneste  2-6 vrstev odrazového vosku Rex Modrý speciál. Počet vrstev je závislý na výšce klenby odrazové zóny. Každou vrstvu korkujte syntetickým korkem.

 

Ledový / Hrubozrnný sníh

Skluzné vosky

Pro závodníky

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX HF21.  Zažehlený vosk seškrábněte ze skluznice dokud je ještě teplý, skluznici nechte potom vychladnout a vykartáčujte. Nasypte a zažehlete fluorový prášek REX 342 (žehličku nastavte na teplotu 160-180°C). Nechte skluznici vychladnout, zlehka seškrábněte zažehlený prášek a potom skluznici důkladně vykartáčujte. Na skluzné plochy naneste gel Sapporo, zakorkujte přírodním korkem a vykartáčujte nylonovým kartáčem. 

Pro hobíky

Žehličkou zažehlete vrstvu skluzného vosku REX LF Modrý. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte. Jako poslední vrtsvu naneste fluorový blok REX TK-72 a zakorkujte jej přírodním korkem. Na skluzné plochy naneste gel Sapporo, zakorkujte přírodním korkem a vykartáčujte nylonovým kartáčem.

Pro turisty

Žehličkou zažehlete REX Modrý skluzný vosk. Vosk seškrábněte, skluznici nechte vychladnout a vykartáčujte. 

Stoupací vosky

Pro závodníky a hobíky 

Do odrazové zóny skluznice po obou stranách od středové drážky naneste proužky základového klistru (Base klister). Rovnoměrně klistr rozetřete pomocí horkovzdušné pistole a palce ruky nebo žehličky, na závěrečné vyhlazení použijte syntetický korek. Pokračujte aplikací klistru Gold klister a rozetřete jej pomocí horkovzdušné pistole a palce.

Pro turisty

Do odrazové zóny naneste REX Power Grip Fialový. Rovnoměrně nanesený vosk rozetřete pomocí horkovzdušné pistole a palce ruky nebo pomocí žehličky, na závěrečné vyhlazení použijte syntetický korek.