SWIX VP40 Modrý 45 g, -4°C až -10°C

Kód: VP40
Akce
Neohodnoceno
Značka: Swix
529 Kč –20 %
SWIX VP40 Modrý 45 g, -4°C až -10°C
529 Kč –20 % 423 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Modrý vosk na běžky SWIX VP 40 do chladných a „suchých“ zimních podmínek. Správná volba do standardních vnitrozemských sněhových podmínek. Vosky VP neobsahují fluor a byly vyvinuty pro vrcholové sportovce. Díky svým vynikajícím vlastnostem jsou velmi vhodné pro rekreační a sportovní lyžování. vosk na běžky obsahuje nové aditivum, které působí jako lubrikant. Zlepšuje odraz a zároveň skluz a dodává tak ještě lepší požitek z lyžování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SWIX VP40 Modrý 45 g, -4°C až -10°C

Závodní stoupací vosk bez fluoru.

Modrý vosk SWIX VP 40 do chladných a „suchých“ zimních podmínek. Správná volba do standardních vnitrozemských sněhových podmínek.

Teplotní rozsah:

Čerstvý a čerstvě napadaný jemnozrnný sníh: -4°C až -10°C

Starý/z části přeměněný sníh: -5°C až -14°C

Vosky VP neobsahují fluor a byly vyvinuty pro vrcholové sportovce. Díky svým vynikajícím vlastnostem jsou velmi vhodné pro rekreační a sportovní lyžování. Vosk obsahuje nové aditivum, které působí jako lubrikant. Zlepšuje odraz a zároveň skluz a dodává tak ještě lepší požitek z lyžování.

Každý z pevných vosků řady VP má dva specifické teplotní rozsahy. Jeden z rozsahů je vhodný pro padající a čerstvě napadaný sníh charakteristický ostrými krystalky s relativně vysokou penetrační schopností a druhý pro starší sníh, kdy jsou krystalky sněhu zaoblené a jejich penetrační schopnost je nižší.

Odrazové vosky řady VP jsou speciálně vyvinuty pro podmínky při teplotách od -10°C do +3°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Swix - stoupací vosky na běžky
Obsahuje fluor?: Bez fluoru
Provedení vosku: Tuhý vosk
Série vosků: Swix VP
? Dle teploty vzduchu: -1..-4°C, -4..-8°C, -8..-20°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SWIX norský výrobce vosků, servisních nástrojů, holí a oblečení pro běžecké a sjezdové lyžování lyžování. 

Historie firmy Swix sahá až do roku 1943, kdy Martin Matsbo začal experimentovat s vosky pro AB Astra a spolupracoval s jejich chemiky. V roce 1946 přichází Swix s červeným, modrým a zeleným stoupacím voskem a červeným a modrým klistrem. V roce 1948 mazali všichni olympijští vítězové v běhu na lyžích vosky Swix. Od roku 1986 je sídlo firmy v Lillehammeru, který je znám z olympijských her 1994. Postupem času si Swix navíc přidal do sortimentu i další položky, oblečení a hole. V současné době je firma Swix na největším producentem nejrůznějších vosků a pomůcek týkajících se servisu skluznic.

Swix má velmi rozsáhlou řadu vosků se specializací na běžecké lyžování. S těmito produkty lyžují ti nejlepší běžkaři světa. SWIX dále vyrábí a dodává veškeré příslušenství (kartáče, škrabky, žehličky, voskovací profily, …).

Pojmy jako Cera F či Cera Nova jsou známé mezi každým lyžařem. To samé platí v dnešní době i o závodních stoupacích voscích řady VR, 100% fluorových prášcích FC a mnohé další.