REX 9001 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 210g, mazivo na řetěz

Kód: RX_9001
2 690 Kč
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Servisní balení oleje na řetěz s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km.

Detailní informace

Detailní popis produktu

REX 9001 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 210g, olej na řetěz

Servisní balení oleje na řetěz s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km. S lahvičkou namažete řetěz je cca na 210x.

 

ULTRA LOW FRICTION

Olej absolvoval "Dyno test" ve dvou nezávislých laboratořích na dvou kontinentech: Friction Facts (USA) a Wheel Energy (Finland).

V obou testech byly výsledky následující:

 • při testech v laboratoři Friction Facts byl Rex Lube 10. nejrychlejším z 55 maziv, které byly kdy testovány, s průměrným třením 5,48 W.
 • většina účinnějších maziv však nejsou používána na mazání řetězu (olivový olej, tvrdý parafinový vosk) nebo maziva na bázi rozpouštědel s mnohem kratšími intervaly opakování
 • olej na řetěz od Rex byl nejrychlejším z olejů bez rozpouštědel a odpařovacích prostředků testovaných v Friction Facts. (testováno 7/2015)
 • při zkouškách životnosti z pohledu počtu najetých kilometrů, které provádí společnost Wheel Energy, společnost Rex překonala s výraznou rezervou minerální oleje a maziva na bázi rozpouštědel.

 

DO VŠECH POVĚTRNOSTNÍCH PODMÍNEK

Olej na řetěz od Rex byl testován po dobu dvou let ve všech možných letních a zimních jízdních podmínkách, při jízdě na silnici a MTB. Olej kombinuje nejlepší vlastnosti tzv. suchých a mokrých maziv a je tak opravdovým olejem do všech podmínek, celoroční olej pro všechny cyklisty.

V suchých podmínkách na silnici funguje olej až 500 kilometrů. Typicky před opětovným použitím je třeba řetěz pouze otřít suchou látkou. Při prvním použití Rex Chain Lube a pro dosažení nejlepších výsledků je lepší řetěz úplně odmastit. Nejlepšího mazacího výkonu a dlouhé životnosti se dosáhnete po 3-4 aplikacích, tj. kdy dojde k úplnému proniknutí maziva do řetězu.

 

Video recenze a tipy na aplikaci

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Král lyžařských vosků od roku 1952

Vůbec prvním výrobkem vyrobeným společností Rex je oficiální palivový článek pro olympijskou pochodeň na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952. Od té doby je posláním firmy Rex vyrábět chemické produkty pro sport na nejvyšší úrovni.

Rex je jedním z předních výrobců lyžařských vosků a neustále spolupracuje s nejlepšími světovými týmy pro běžecké lyžování na vývoji nových produktů.

Rex je celosvětově známý pro své špičkové vosky a skluzové povlaky, které jsou široce používány ve světovém poháru v XC lyžování mezi všemi národními týmy. Společnost Rex byla založena v roce 1952 a má téměř 70 let nepřetržitou historii výroby lyžařských vosků. Náš výrobní závod se nachází ve finské Hartole.

Rex je soukromá rodinná firma s generačně hlubokými kořeny ve finském severském sportovním průmyslu.

Neustálý výzkum a vývoj v měnícím se světě lyžování

Způsob voskování lyží se v posledních letech hodně změnil, protože tekuté skluzové vosky v mnoha případech nahradily tradiční horké voskování. V této době revoluce tekutého klouzavého vosku jsme byli na špici a obnovujeme naši produktovou řadu rychlejším tempem než kdy jindy. Rex Spray Gliders a Glide Cleaner se staly velmi populární a změnily způsob, jakým závodníci a příležitostní lyžaři pečují o své lyže.

Depilace skluzu v závodním lyžování prochází velkými změnami a Rex je připraven se svou novou řadou produktů N-Kinetic bez fluoru, která již prokázala svou výkonnost v závodech Světového poháru FIS proti současným fluorovým práškům. Pro sezónu 2020/2021 Rex nabízí kompletní řadu kluzáků s technologií Future Fuor, která splňuje nejnovější předpisy EU a EPA, a také kompletní řadu N-Kinetic kluzáků, které v mnoha případech nahrazují výkonnost fluorovaných povlaků.

Skin lyže přivedly na lyžařské tratě mnoho nových lidí a řada péče o lyže Rex nabízí všechny potřebné produkty pro lyžařské lyže. Nezapomněli jsme ani na závodníky, kteří spoléhají na kopací vosky, protože naši novou řadu vosků na grip N-Line uvítaly nejlepší světové národní týmy XC lyžování.

 

Nyní i pro cyklisty

Náš sortiment jízdních kol byl uveden na trh v roce 2015. Ve Finsku si již vybudoval dobrou pozici na trhu a reputaci a rozšiřuje se do mnoha zemí po celém světě. Díky novému přístupu a využití surovin vosku na závodní lyže se naše maziva na řetězy stala oblíbenou mezi mnoha národními šampiony, elitními atlety a zarytými cyklisty. Zaměření na špičková maziva se ukázalo jako úspěšné, protože Rex je na špičce mezi mazivy na řetězy s ultra nízkým třením s mazivem na řetězy Black Diamond, mazivem na řetězy, které se v nezávislých testech prokázalo jako nejúčinnější mazivo. Rychle rostoucí „Rex Bike Division“ otevřela Rexovi nové dveře v nových zemích a kontinentech.

 

Sledujte Rex na sociálních sítích

Najdete nás na   Facebooku a  Instagramu

 

 

Spolupráce s nejlepšími světovými lyžařskými týmy:

 

 

 


 • Finský národní XC lyžařský tým
 • Švédský národní XC lyžařský tým
 • Norský národní tým v běhu na lyžích
 • Norský mužský tým v běhu na lyžích
 • Norský ženský tým v běhu na lyžích
 • Finský národní biatlonový tým
 • Norský národní biatlonový tým
 

 

 

Udržujte svůj oheň v plamenech.

Vůbec prvním výrobkem vyrobeným společností Rex byl oficiální palivový článek pro olympijskou pochodeň na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952. Od té doby je naším posláním vyrábět chemické produkty pro sport na nejvyšší úrovni.