Z provozních důvodů objednávky přijaté od úterý 16.7.2024, 18:00 do pátku 19.7.2024 odesíláme v pondělí 22.7.2024

REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, mazivo na řetěz

Kód: RX_900
590 Kč
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení
Olej na řetez s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km.

Detailní informace

Detailní popis produktu

REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, olej na řetěz

Olej na řetěz s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km. S lahvičkou namažete řetěz je cca na 30x.

 

ULTRA LOW FRICTION

Olej absolvoval "Dyno test" ve dvou nezávislých laboratořích na dvou kontinentech: Friction Facts (USA) a Wheel Energy (Finland).

V obou testech byly výsledky následující:

 • při testech v laboratoři Friction Facts byl Rex Lube 10. nejrychlejším z 55 maziv, které byly kdy testovány, s průměrným třením 5,48 W.
 • většina účinnějších maziv však nejsou používána na mazání řetězu (olivový olej, tvrdý parafinový vosk) nebo maziva na bázi rozpouštědel s mnohem kratšími intervaly opakování
 • olej na řetěz od Rex byl nejrychlejším z olejů bez rozpouštědel a odpařovacích prostředků testovaných v Friction Facts. (testováno 7/2015)
 • při zkouškách životnosti z pohledu počtu najetých kilometrů, které provádí společnost Wheel Energy, společnost Rex překonala s výraznou rezervou minerální oleje a maziva na bázi rozpouštědel.

 

DO VŠECH POVĚTRNOSTNÍCH PODMÍNEK

Olej na řetěz od Rex byl testován po dobu dvou let ve všech možných letních a zimních jízdních podmínkách, při jízdě na silnici a MTB. Olej kombinuje nejlepší vlastnosti tzv. suchých a mokrých maziv a je tak opravdovým olejem do všech podmínek, celoroční olej pro všechny cyklisty.

V suchých podmínkách na silnici funguje olej až 500 kilometrů. Typicky před opětovným použitím je třeba řetěz pouze otřít suchou látkou. Při prvním použití Rex Chain Lube a pro dosažení nejlepších výsledků je lepší řetěz úplně odmastit. Nejlepšího mazacího výkonu a dlouhé životnosti se dosáhnete po 3-4 aplikacích, tj. kdy dojde k úplnému proniknutí maziva do řetězu.

 

Video recenze a tipy na aplikaci

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 31.3.2024
Kvalita !!
Nevyplňujte toto pole:
MA Avatar autora REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, mazivo na řetěz 1.8.2023 06:57
Tohle mazivo je naprosto dokonale, skutecne funguje jak rikaji ve videu za kazdych podminek a i kdyz v desti se prece jen nakonec taky castecne vyplavi, tak po mnohem delsi dobe nez jina maziva, ktera jsem pouzival. Muzete sice jet hned po aplikaci, ale doporucuji nechat nejakou dobu mazivo proniknout do clanku retezu. Pak retez dobre utrit. Retez je pak i po jizde cisty. Staci ho pak jen znovu trochu utrit, nakapat znovu na clanky a to je vsechno. Druhe mazani delam po cca 100 km a to opakuji cca 3-4x nez retez vyperu (na silnicce i 5x) Rexy jsou mozna drazsi, ale protoze aplikujete opravdu po kapkach a konzistence je idealni, ze nkde nesteka a hned drzi, tak mi i tech 30 g vydrzi opravdu dlouho. Opakuji asi co je ve videu, ale to je fukaz, ze to funguje...
Odpovědět

Král lyžařských vosků od roku 1952

Vůbec prvním výrobkem vyrobeným společností Rex je oficiální palivový článek pro olympijskou pochodeň na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952. Od té doby je posláním firmy Rex vyrábět chemické produkty pro sport na nejvyšší úrovni.

Rex je jedním z předních výrobců lyžařských vosků a neustále spolupracuje s nejlepšími světovými týmy pro běžecké lyžování na vývoji nových produktů.

Rex je celosvětově známý pro své špičkové vosky a skluzové povlaky, které jsou široce používány ve světovém poháru v XC lyžování mezi všemi národními týmy. Společnost Rex byla založena v roce 1952 a má téměř 70 let nepřetržitou historii výroby lyžařských vosků. Náš výrobní závod se nachází ve finské Hartole.

Rex je soukromá rodinná firma s generačně hlubokými kořeny ve finském severském sportovním průmyslu.

Neustálý výzkum a vývoj v měnícím se světě lyžování

Způsob voskování lyží se v posledních letech hodně změnil, protože tekuté skluzové vosky v mnoha případech nahradily tradiční horké voskování. V této době revoluce tekutého klouzavého vosku jsme byli na špici a obnovujeme naši produktovou řadu rychlejším tempem než kdy jindy. Rex Spray Gliders a Glide Cleaner se staly velmi populární a změnily způsob, jakým závodníci a příležitostní lyžaři pečují o své lyže.

Depilace skluzu v závodním lyžování prochází velkými změnami a Rex je připraven se svou novou řadou produktů N-Kinetic bez fluoru, která již prokázala svou výkonnost v závodech Světového poháru FIS proti současným fluorovým práškům. Pro sezónu 2020/2021 Rex nabízí kompletní řadu kluzáků s technologií Future Fuor, která splňuje nejnovější předpisy EU a EPA, a také kompletní řadu N-Kinetic kluzáků, které v mnoha případech nahrazují výkonnost fluorovaných povlaků.

Skin lyže přivedly na lyžařské tratě mnoho nových lidí a řada péče o lyže Rex nabízí všechny potřebné produkty pro lyžařské lyže. Nezapomněli jsme ani na závodníky, kteří spoléhají na kopací vosky, protože naši novou řadu vosků na grip N-Line uvítaly nejlepší světové národní týmy XC lyžování.

 

Nyní i pro cyklisty

Náš sortiment jízdních kol byl uveden na trh v roce 2015. Ve Finsku si již vybudoval dobrou pozici na trhu a reputaci a rozšiřuje se do mnoha zemí po celém světě. Díky novému přístupu a využití surovin vosku na závodní lyže se naše maziva na řetězy stala oblíbenou mezi mnoha národními šampiony, elitními atlety a zarytými cyklisty. Zaměření na špičková maziva se ukázalo jako úspěšné, protože Rex je na špičce mezi mazivy na řetězy s ultra nízkým třením s mazivem na řetězy Black Diamond, mazivem na řetězy, které se v nezávislých testech prokázalo jako nejúčinnější mazivo. Rychle rostoucí „Rex Bike Division“ otevřela Rexovi nové dveře v nových zemích a kontinentech.

 

Sledujte Rex na sociálních sítích

Najdete nás na   Facebooku a  Instagramu

 

 

Spolupráce s nejlepšími světovými lyžařskými týmy:

 

 

 


 • Finský národní XC lyžařský tým
 • Švédský národní XC lyžařský tým
 • Norský národní tým v běhu na lyžích
 • Norský mužský tým v běhu na lyžích
 • Norský ženský tým v běhu na lyžích
 • Finský národní biatlonový tým
 • Norský národní biatlonový tým
 

 

 

Udržujte svůj oheň v plamenech.

Vůbec prvním výrobkem vyrobeným společností Rex byl oficiální palivový článek pro olympijskou pochodeň na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952. Od té doby je naším posláním vyrábět chemické produkty pro sport na nejvyšší úrovni.