Jak prát a sušit rukavice

Jak prát a sušit kožené sportovní rukavice

Dobré rady pro praní a sušení sportovních rukavic

Kožené rukavice nedoporučujeme často prát. Voda může uschnout kůži a zkrátit její životnost. Pokud potřebujete vyprat kožené sportovní rukavice, postupujte podle pokynů uvedených níže. U rukavic vyrobených z jiných materiálů se řiďte podle uvedeného štítku pro péči od daného výrobce rukavic.

1. Kožené rukavice by se nikdy neměly prát v pračce. K případnému odstranění skvrn použijte vlhký hadřík a mýdlo s vysokým obsahem tuku, abyste se zbavili nečistot.

2. Rukavice nejlépe schnou ve vzpřímené poloze. Některé modely jsou dodávány s karabinou, která drží rukavice pohromadě a je užitečná, když za ni rukavice zavěsíte při sušení.

3. Při mytí rukavic odstraňte vložky (pod mají vyjímatelné vložky). To urychluje proces sušení a umožňuje prát vložky samostatně. Upozorňujeme, že vlněné návleky je nutné prát ručně a sušit na rovném povrchu. Pokud vaše rukavice nemají vyjímatelné vložky, neotáčejte je naruby! Vložku, izolaci a membránu může být obtížné vrátit zpět na místo.

Postup mytí a sušení kožených rukavic

Mytí rukavic je jako mytí rukou. Buď je umyjte pod tekoucí teplou vodou nebo v nádobě naplněné vodou.

  1. Nasaďte si rukavice a poté je namočte do teplé vody.
  2. Abyste kůži příliš nevysušili, použijte jemné mýdlo s velkým množstvím přírodního tuku. Jemně vetřete mýdlo do rukavic. Důkladně rukavice opláchněte pod tekoucí vodou a ujistěte se, že jste vyplavili všechno mýdlo.
  3. Po vyčištění jemně vymačkejte většinu zbývající vody. Dávejte pozor, abyste rukavice nezkroutili, protože by se mohli poškodit.
  4. Rukavice vložte do suchého ručníku a naposledy jemně vyždímejte, abyste se ujistili, že v nich nezůstala přebytečná voda.
  5. Rukavice pověste nebo položte na rovný povrch, aby uschly při pokojové teplotě. Vyhněte se jakémukoli zdroji tepla, mohlo by dojít k poškození kůže. Podle potřeby změňte jejich polohu, abyste obnovili původní tvar. Vaše rukavice budou schnout několik hodin a během této doby si je několikrát nasaďte a během schnutí je na rukou upravte.