Yoko YXT OPTIGRIP 3.0 JR, 150cm + vázání

Kód: 17710.150
3 490 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Téměř bezúdržbové žákovské / juniorské běžecké lyže na klasiku pro rekreační až sportovní lyžaře s revoluční technologií Optigrip. Lyže není potřeba mazat stoupacím voskem. Lyže jsou vhodné pro lyžaře s výškou 130 cm - 145 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yoko YXT OPTIGRIP 3.0 JR, 150cm + vázání Snowmatic Touring Jr

Téměř bezúdržbové běžecké lyže na klasiku pro rekreační až sportovní lyžaře s revoluční technologií Optigrip. Lyže není potřeba mazat stoupacím voskem. Lyže jsou vhodné pro lyžaře s výškou 130 cm - 145 cm.

K lyžím doporučujeme přikoupit tekutý přípravek Rex AntiIce, který zabraňuje namrzání čerstvého sněhu na skluznici.

S běžeckými lyžemi Yoko Optigrip už nemusíte ztrácet čas mazáním stoupacích vosků. Ve firmě Yoko to vyřešili díky nanotechnologii Optigrip. 

Lyže jsou osazeny vázáním NNN - Snowmatic Touring Jr

 

Běžecké lyže Yoko Optigrip

Optigrip® je senzační koncept pro klasické lyžování. Jedná se o lyže pro běh klasicky, které díky této technologii usnadňují lyžování.

Optigrip® je směřován pro obě kategorie, jak pro výkonnostní, tak i sportovní lyžování. Aktivním nebo jen občasným lyžařům nabízíme možnost kompletně bezúdržbových běžek. V některých případech použít závodní lyže s Optigripovou technologií místo odrazových vosků.

Lyže s technologií Optigrip® jsou založeny na vrstvě vody, která se vytváří pod skluznicí a ve spojení s nanotechnologií vzniká velké množství adheze a velmi malé tření. Adheze způsobuje, že se lyžař může odrazit, frikce naopak skluz. Rozdíly mezi přilnavostí a skluzností lyže jsou stále zvětšovány, díky vývoji nových nátěrů Optigrip.

 

Jak zvolit správnou délku lyži?

Lyže díky kompletnímu nátěru technologie Optigrip® jsou designováný jako bezúdržbová lyže. Lyže jsou lehce měkčí a nižší v jejich profilu.

Tvrdost lyže nemá efekt na výkon lyže, protože lyže využívá pro odraz a skluz celou délku lyže. Volba správné délky je jediným faktorem pro volbu a objednání funkční lyže Optigrip®.

Obvykle se tyto volí lyže o 5 – 20 cm nad výšku postavy. Záleží na lyžařových schopnostech.

Vyberte si správou délku lyží: 5-10 cm nad výšku postavy (začátečník) a 10-20 cm (sportovní, hobby)

 

Jak o lyži pečovat?

Lyže je dobré pokládat na sníh, když mají shodnou teplotu se vzduchem, zvýší se tak vlastnosti běžky. Když dáte lyže na sníh přímo z kufru auta sníh pod běžkou roztaje a namrzne na ni. Jediné co potřebujete je čistící vodička, kterou používáte na vyčištění skluznice jednou za čas, když je skluznice znečištěná od stoupacích vosků nebo špinavého sněhu.

Při teplotách kolem nuly, nebo na nový sníh doporučujeme použít Rex AntiIce, který zabraňuje namrzání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské, juniorské
Délka lyží: 150 cm
Hmotnost lyžaře: 20-29 kg, 30-39 kg, 40-49 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: