Yoko YXC Optigrip 2.0, 203cm

Kód: 11670.203
Neohodnoceno
Značka: Yoko
4 890 Kč
Skladem (5 pár)
Montáž vázání ?
Možnosti doručení
Téměř bezúdržbové běžecké lyže na klasiku pro rekreační až sportovní lyžaře s revoluční technologií Optigrip. Lyže není potřeba mazat stoupacím voskem. Lyže jsou vhodné pro lyžaře s výškou 177 cm a vyšší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yoko YXC Optigrip 2.0, 203cm

Téměř bezúdržbové běžecké lyže na klasiku pro rekreační až sportovní lyžaře s revoluční technologií Optigrip (analogie technologie Nanogrip od firmy Peltonen). Lyže není potřeba mazat stoupacím voskem. Lyže jsou vhodné pro lyžaře s výškou 177 cm a vyšší.

K lyžím doporučujeme přikoupit tekutý přípravek Rex AntiIce, který zabraňuje namrzání čerstvého sněhu na skluznici.

S běžeckými lyžemi Yoko Optigrip už nemusíte ztrácet čas mazáním stoupacích vosků. Ve firmě Yoko to vyřešili díky nanotechnologii Optigrip. 

 

Běžecké lyže Yoko YXC Optigrip 2.0

Optigrip® je senzační koncept pro klasické lyžování. Jedná se o lyže pro běh klasicky, které díky této technologii usnadňují lyžování.

Optigrip® je směřován pro obě kategorie, jak pro výkonnostní, tak i sportovní lyžování. Aktivním nebo jen občasným lyžařům nabízíme možnost kompletně bezúdržbových běžek. V některých případech použít závodní lyže s Optigripovou technologií místo odrazových vosků.

Lyže s technologií Optigrip® jsou založeny na vrstvě vody, která se vytváří pod skluznicí a ve spojení s nanotechnologií vzniká velké množství adheze a velmi malé tření. Adheze způsobuje, že se lyžař může odrazit, frikce naopak skluz. Rozdíly mezi přilnavostí a skluzností lyže jsou stále zvětšovány, díky vývoji nových nátěrů Optigrip.

 

Jak zvolit správnou délku lyži?

Lyže díky kompletnímu nátěru technologie Optigrip® jsou designováný jako bezúdržbová lyže. Lyže jsou lehce měkčí a nižší v jejich profilu.

Tvrdost lyže nemá efekt na výkon lyže, protože lyže využívá pro odraz a skluz celou délku lyže. Volba správné délky je jediným faktorem pro volbu a objednání funkční lyže Optigrip®.

Obvykle se tyto volí lyže o 5 – 25 cm nad výšku postavy. Záleží na lyžařových schopnostech.

Vyberte si správou délku lyží: 5-12 cm nad výšku postavy (začátečník) a 13-25 cm (sportovní, hobby)

 

Jak o lyži pečovat?

Lyže je dobré pokládat na sníh, když mají shodnou teplotu se vzduchem, zvýší se tak vlastnosti běžky. Když dáte lyže na sníh přímo z kufru auta sníh pod běžkou roztaje a namrzne na ni. Jediné co potřebujete je čistící vodička, kterou používáte na vyčištění skluznice jednou za čas, když je skluznice znečištěná od stoupacích vosků nebo špinavého sněhu.

Při teplotách kolem nuly, nebo na nový sníh doporučujeme použít Rex AntiIce, který zabraňuje namrzání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické - Nanogrip, Optigrip
Délka lyží: 203 cm
Hmotnost lyžaře: 60-69 kg, 70-79 kg, 80-89 kg, 90-99 kg, 100-109 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: