SWIX VR40 Modrý, Fluorový, -4°C až -12°C, 45g

Kód: SW_VR040
Výroba produktu ukončena
Neohodnoceno
Značka: Swix
395 Kč
Nevyrábí se
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Fluorový stoupací vosk na běžky SWIX VR40 Modrý určený do běžných teplot pod bodem mrazu. Čerstvě napadaný sníh -2°C až -8°C. Přeměněný jemnozrnný sníh -4°C až -12°C. Pro tyto pevné vosky je charakteri...

Detailní informace

Detailní popis produktu

SWIX VR40 Modrý, Fluorový, -4°C až -12°C, 45g, stoupací / odrazový vosk

Fluorový stoupací vosk na běžky SWIX VR40 Modrý určený do běžných teplot pod bodem mrazu. 

Čerstvě napadaný sníh -2°C až -8°C. Přeměněný jemnozrnný sníh -4°C až -12°C.

Pro tyto pevné vosky je charakteristická jejich vysoká flexibilita. Každý vosk skupiny VR má dva specifické teplotní rozsahy, jeden pro padající a čerstvě napadaný sníh, který se vyznačuje ostrými krystalky s relativně vysokou penetrační schopností, a druhý pro starší sníh, kdy jsou krystalky sněhu zaoblené a jejich penetrační schopnost je nižší. Složení vosků řady VR je neustále prověřováno a upravováno pro zvýšení jejich výkonnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Archiv
Provedení vosku: Tuhý vosk
Série vosků: Swix VR
? Dle teploty vzduchu: -1..-4°C, -4..-8°C, -8..-20°C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SWIX norský výrobce vosků, servisních nástrojů, holí a oblečení pro běžecké a sjezdové lyžování lyžování. 

Historie firmy Swix sahá až do roku 1943, kdy Martin Matsbo začal experimentovat s vosky pro AB Astra a spolupracoval s jejich chemiky. V roce 1946 přichází Swix s červeným, modrým a zeleným stoupacím voskem a červeným a modrým klistrem. V roce 1948 mazali všichni olympijští vítězové v běhu na lyžích vosky Swix. Od roku 1986 je sídlo firmy v Lillehammeru, který je znám z olympijských her 1994. Postupem času si Swix navíc přidal do sortimentu i další položky, oblečení a hole. V současné době je firma Swix na největším producentem nejrůznějších vosků a pomůcek týkajících se servisu skluznic.

Swix má velmi rozsáhlou řadu vosků se specializací na běžecké lyžování. S těmito produkty lyžují ti nejlepší běžkaři světa. SWIX dále vyrábí a dodává veškeré příslušenství (kartáče, škrabky, žehličky, voskovací profily, …).

Pojmy jako Cera F či Cera Nova jsou známé mezi každým lyžařem. To samé platí v dnešní době i o závodních stoupacích voscích řady VR, 100% fluorových prášcích FC a mnohé další.