REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, mazivo na řetěz

Kód: RX_900
Neohodnotené
Značka: Rex
€23,29
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručenia
Olej na řetez s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km.

Detailné informácie

Podrobný popis

REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, olej na řetěz

Olej na řetěz s ultra nízkým třením do všech podmínek. Odpuzuje špínu a vodu - převzaty zkušenosti z vývoje a technologie z výroby top vosků pro lyžaře. Životnost jednoho namazání až 500km. S lahvičkou namažete řetěz je cca na 30x.

 

ULTRA LOW FRICTION

Olej absolvoval "Dyno test" ve dvou nezávislých laboratořích na dvou kontinentech: Friction Facts (USA) a Wheel Energy (Finland).

V obou testech byly výsledky následující:

  • při testech v laboratoři Friction Facts byl Rex Lube 10. nejrychlejším z 55 maziv, které byly kdy testovány, s průměrným třením 5,48 W.
  • většina účinnějších maziv však nejsou používána na mazání řetězu (olivový olej, tvrdý parafinový vosk) nebo maziva na bázi rozpouštědel s mnohem kratšími intervaly opakování
  • olej na řetěz od Rex byl nejrychlejším z olejů bez rozpouštědel a odpařovacích prostředků testovaných v Friction Facts. (testováno 7/2015)
  • při zkouškách životnosti z pohledu počtu najetých kilometrů, které provádí společnost Wheel Energy, společnost Rex překonala s výraznou rezervou minerální oleje a maziva na bázi rozpouštědel.

 

DO VŠECH POVĚTRNOSTNÍCH PODMÍNEK

Olej na řetěz od Rex byl testován po dobu dvou let ve všech možných letních a zimních jízdních podmínkách, při jízdě na silnici a MTB. Olej kombinuje nejlepší vlastnosti tzv. suchých a mokrých maziv a je tak opravdovým olejem do všech podmínek, celoroční olej pro všechny cyklisty.

V suchých podmínkách na silnici funguje olej až 500 kilometrů. Typicky před opětovným použitím je třeba řetěz pouze otřít suchou látkou. Při prvním použití Rex Chain Lube a pro dosažení nejlepších výsledků je lepší řetěz úplně odmastit. Nejlepšího mazacího výkonu a dlouhé životnosti se dosáhnete po 3-4 aplikacích, tj. kdy dojde k úplnému proniknutí maziva do řetězu.

 

Video recenze a tipy na aplikaci

Nevypĺňajte toto pole:
MA Avatar autora REX 900 Domestique Chain Lube Ultra-Low Friction 30g, mazivo na řetěz 1.8.2023 06:57
Tohle mazivo je naprosto dokonale, skutecne funguje jak rikaji ve videu za kazdych podminek a i kdyz v desti se prece jen nakonec taky castecne vyplavi, tak po mnohem delsi dobe nez jina maziva, ktera jsem pouzival. Muzete sice jet hned po aplikaci, ale doporucuji nechat nejakou dobu mazivo proniknout do clanku retezu. Pak retez dobre utrit. Retez je pak i po jizde cisty. Staci ho pak jen znovu trochu utrit, nakapat znovu na clanky a to je vsechno. Druhe mazani delam po cca 100 km a to opakuji cca 3-4x nez retez vyperu (na silnicce i 5x) Rexy jsou mozna drazsi, ale protoze aplikujete opravdu po kapkach a konzistence je idealni, ze nkde nesteka a hned drzi, tak mi i tech 30 g vydrzi opravdu dlouho. Opakuji asi co je ve videu, ale to je fukaz, ze to funguje...
Odpovedať