Z provozních důvodů objednávky přijaté od úterý 16.7.2024, 18:00 do pátku 19.7.2024 odesíláme v pondělí 22.7.2024

POLAR VANTAGE V černý, běžecké hodinky s GPS

Kód: PL_90069668
Výroba produktu ukončena
Značka: Polar
12 990 Kč
Nevyrábí se
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Polar Vantage V jsou pokročilé běžecké hodinky s GPS a měřením tepu na zápěstí. Hodinky používají GPS pro měření vzdáleností, rychlosti a převýšení a záznam trasy. Základní měření tepu, ať během běžné denní činnosti nebo při tréninku, zajišťuje nový typ optického senzoru Polar Precision Prime, který je tvořen 4 fotoelektrickými členy, několika páry červeno-zeleného přísvitu a 4 elektrodami, které navíc slouží k nabíjení a přenosu dat. Pro speciální účely je možné připojit k hodinkám Vantage hrudní pásy typu H6, H7 a H10.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POLAR VANTAGE V černý, běžecké hodinky s GPS

Polar Vantage V jsou pokročilé běžecké hodinky s GPS a měřením tepu na zápěstí. Hodinky používají GPS pro měření vzdáleností, rychlosti a převýšení a záznam trasy.

Základní měření tepu, ať během běžné denní činnosti nebo při tréninku, zajišťuje nový typ optického senzoru Polar Precision Prime, který je tvořen 4 fotoelektrickými členy, několika páry červeno-zeleného přísvitu a 4 elektrodami, které navíc slouží k nabíjení a přenosu dat. Pro speciální účely je možné připojit k hodinkám Vantage hrudní pásy typu H6, H7 a H10.

Součástí sporttesteru je Polar Flow ekosystem, který zahrnuje hlavní část, on-line Flow deník a mobilní aplikaci. Flow deník má několik důležitých úkolů. Archivuje výsledky měření a denní aktivity a zároveň umožňuje provádět širší nastavení sporttesteru.

 

 

Hlavní funkce Polar Vantage V

Polar Precision Prime

Hodinky Polar Vantage M měří tepovou frekvenci na zápěstí pomocí fúzní technologie snímače Polar Precision Prime. Tato inovace kombinuje optické měření tepové frekvence s měřením z kontaktu s pokožkou, aby se předešlo jakýmkoli pohybovým artefaktům, které by mohly narušit signál tepové frekvence a vytvořit nespolehlivé údaje.

Training Load Pro

Kvantifikujte zátěž z tréninku a zjistěte, jak vám trénink zatěžuje tělo.

Při tréninku namáháte různé části svého těla. S hodinkami Polar Vantage V získáte holistický pohled na to, jak tréninkové jednotky tyto různé části namáhají a jak to ovlivňuje váš výkon.

Training Load Pro uvádí úroveň tréninkového zatížení jak pro kardioavaskulární, tak pro muskuloskeletální soustavu (kardio zátěž a svalová zátěž) a rovněž zohledňuje, jak unaveně se cítíte (Subjective Load).

Víte-li, jak je každá část těla vytížena, můžete si optimalizovat trénink a vypracovat si správný systém ve správnou dobu. Získáte číselnou hodnotu, slovní hodnocení a vizuální stupnici s odrážkami pro každou tréninkovou jednotku.

Kardio zátěž

Hodnota kardio zátěže vypovídá o tom, do jaké míry trénink zatěžuje váš kardiovaskulární systém. Vypočítává se po každém tréninku z údajů o tepové frekvenci.

Kardio zátěž se vypočítává metodou TRIMP (Training Impuls), což je všeobecně přijatá metoda kvantifikace tréninkové zátěže.

Svalová zátěž

Svalová zátěž vypovídá o tom, do jaké míry trénink zatížil vaše svaly. Svalová zátěž pomáhá kvantifikovat tréninkovou zátěž při velmi intenzivních trénincích, jako jsou krátké intervaly, sprinty a výběhy do kopce, kdy tepová frekvence nemá dost času reagovat na změny intenzity.

Svalová zátěž ukazuje množství mechanické energie (kJ), kterou jste vyprodukovali při běhu nebo jízdě na kole. Odráží váš výdej energie (namísto příjmu energie, který jste potřebovali, abyste dané úsilí vyprodukovali). Obecně platí, že čím máte lepší kondici, tím větší efektivita panuje mezi energetickým příjmem a výdejem. Svalová zátěž se vypočítává z údajů výkonu, takže tuto hodnotu získáte pouze z běžeckých tréninků (a cyklistických, pokud používáte cyklistický měřič silového výkonu).

Vnímaná zátěž

Vnímaná zátěž je hodnota, která zohledňuje váš vlastní subjektivní dojem z náročnosti tréninku.

Klíčem k nalezení rovnováhy mezi tréninkem a odpočinkem je naučit se naslouchat vlastnímu tělu a kombinovat subjektivní pocity s údaji, které získáte z hodinek Polar Vantage V. To se sportovci učí praxí. Údaje z tréninku vám pomohou k tomu, abyste se naučili lépe znát své tělo.

Vnímaná zátěž je kvantifikována pomocí míry vnímaného vypětí (RPE), což je vědecky akceptovaná metoda kvantifikace tréninkové zátěže. Úrovně vnímané zátěže ukazují, jak náročný byl trénink v porovnání s průměrnou hodnotou za posledních 90 dní.

Vypětí a zvládání

Navíc k tréninkové zátěži z jednotlivých tréninků můžete sledovat, jak se časem hromadí kardio zátěž, tedy vztah mezi vypětím a zvládáním.

Vypětí ukazuje, kolik vypětí vás trénink poslední dobou stál. Ukazuje průměrnou denní zátěž za posledních 7 dní.

Zvládání popisuje, jak jste připravení na zvládnutí kardio tréninku. Ukazuje průměrnou denní zátěž za posledních 28 dní. Chcete-li zvládání kardio tréninku zlepšit, pomalu v průběhu delšího období navyšujte trénink.

Stav kardio zátěže sleduje, jaké je vypětí v porovnání se zvládáním, a odhaduje, jak trénink ovlivňuje vaše tělo.

Recovery PRO

Hodinky Polar Vantage V pomáhají předcházet přetrénování a vzniku zranění díky jedinečnému řešení sledování regenerace. Měří, jak se tělo zregenerovalo, a rovněž ohledně regenerace poskytují zpětnou vazbu a doporučení.

Každodenní regenerace

Každodenní úroveň kardio regenerace lze měřit ortostatickým testem (Vyžaduje snímač Polar H10).Ten je založen na tepové frekvenci a její změně a zohledňuje veškeré stresové faktory ve vašem životě včetně stresu z tréninku a stresu způsobeného jinými životními aspekty, jako je špatný spánek nebo pracovní tlak.

Rovnováha mezi tréninkem a regenerací

Recovery Pro kombinuje dlouhodobé údaje o regeneraci s dlouhodobou tréninkovou zátěží za účelem sledování vyváženosti tréninku a regenerace. Díky tomu, že se dozvíte, zda jste trénovali až moc, příliš málo nebo tak akorát, snáze poznáte své osobní limity.

Hodnocení regenerace

Recovery Pro nabízí hodnocení jak aktuální úrovně kardio regenerace, tak dlouhodobé vyváženosti tréninku a regenerace. Hodinky Polar Vantage V tyto dvě hodnoty používají ke každodennímu personalizovanému tréninkovému doporučení.

Běžecký index (Running Index)

Zjistěte svou běžeckou hodnotu VO2max a sledujte, jak se váš běžecký výkon zlepšuje.

Běžecký program

Získejte osobní a adaptivní tréninkový plán, který vyhovuje vám i vašim cílům.

Sportovní profily

Hodinky Polar Vantage M podporují více než 130 různých sportů. V aplikaci Polar Flow si do těchto sportovních hodinek přidejte svůj oblíbený sport.

Metriky plavání

Sledujte, jak se zlepšujete v bazénu. Hodinky Polar Vantage M automaticky detekují tepovou frekvenci, plavecký styl, uplavanou vzdálenost, rychlost, tempa a odpočinek. Uplavanou vzdálenost a počet temp lze sledovat i ve venkovním bazénu.

Chytré kalorie

Polar Vantage vyjadřuje spotřebu kalorií v různých režimech. V režimu běžného tréninku je vyjádřena spotřeba energie vyvolaná samotným tréninkem. Svou roli hrají osobní údaje a průběh tepové frekvence během tréninku. Polar Vantage měří také energetický výdej při běžné denní činnosti. V celkově zobrazeném energetickém výdeji jsou zahrnuty energie potřebná pro trénink, energie z běžné denní činnosti a energie bazálního metabolizmu, která se vyvozuje z osobních údajů.

Přínos tréninku

Získejte ihned po tréninku motivující zpětnou vazbu s popisem účinku dané tréninkové jednotky. Bez složitého přemýšlení víte, jestli byl trénink náročný, lehký a zároveň se dozvíte, jestli je snažení v dané intezitě, s ohledem na uplynulé dny, efektivní, či natolik náročné, že by mohlo dojít k poškození zdraví.

Nepřetržité monitorování aktivity

Hodinky Polar Vantage M budou sledovat, kolik jste udělali kroků, jakou jste urazili vzdálenost, kolik jste spálili kalorií a jak jste spali a stanoví vám osobní cíle každodenní aktivity.

Stálé měření tepu

Získejte komplexní náhled na to, jak se během dne chová vaše srdce. Stálé sledování tepu umožňuje ještě přesnější údaje o spálených kaloriích a aktivitách a informuje o nejnižší a nejvyšší naměřené tepové frekvenci daný den.

Sleep Plus™

Dobrý spánek vám pomůže výrazně zlepšit regeneraci a výkon. Polar Sleep Plus™ automaticky detekuje dobu, množství a kvalitu spánku.

Funkce měření tepu

Polar Vantage měří tepovou frekvenci primárně ze zápěstí pomocí optického snímače tepu. Vyjma toho lze připojit hrudní pás, například Polar H10 (není součástí balení). To, co budou hodinky zobrazovat v průběhu tréninku je na vás, k dispozici jsou:

 • okamžitý tep
 • průměrný tep
 • maximální dosažený tep
 • průměrný tep v úseku
 • zone pointer (grafické zobrazení nastavených zón)

Měření rychlosti a vzdálenosti

Polar Vantage měří rychlost a vzdálenost několika možnými způsoby. Prvním způsobem je využití integrované GPS, která následně měří rychlost/tempo a vzdálenost při pohybu pod otevřeným nebem. Dále Polar Vantage M umí měřit rychlost a vzdálenost z ruky, tj. bez aktivní GPS a pouze ve sportovním profilu Běh a Chůze. To lze uplatnit například při běhu na pásu. K běhu, pro fajnšmekry, pro které je důležité okamžité tempo, je k dispozici také speciální sezor pro běh Polar Stride Sensor. Do třetice je možné připojit k Polar Vantage cyklistické snímače rychlosti a kadence typu Bluetooth SMART. Na displeji si můžete připravit zobrazení pro některou z následujícíh veličin:

 • okamžitá rychlost nebo tempo (km/h, min/km)
 • průměrná či maximální rychlost
 • vzdálenost
 • vzdálenost úseku (ve vazbě na stopky)
 • průměrná rychlost úseku

Výškoměr

K měření výšky Polar Vantage V využívá vlastní barometrický senzor. Výchozí výška je automaticky kalibrována skrz GPS.

 • okamžitá výška
 • převýšení (nastoupané metry)

Stopky

Polar Vantage V je vybaven stopkami s mezičasy. Mezičasy se dělí, a jsou od sebe oddělené, na ručně zadané a automaticky pořízené například na základě nastavené konstatní vzdálenosti. Mezičasy/Lap Time s sebou nesou také informace o průměrné rychlosti, vzdálenosti, průměrném tepu.

 • čas tréninku
 • ruční čas úseku
 • čas minulého úseku
 • aktuální čas nového úseku
 • automatický záznam mezičasu

Monitor denní aktivity

Monitor denní aktivity ve sporttesteru Polar Vantage V sleduje běžnou denní činnost, pomáhá zjistit, kolik času spíte, kolik času trávíte na židli v kanceláři. Funkce monitoru denní aktivity může být podpořena zapnutím funkce měření tepové frekvence v průběhu dne a noci. Tím dostáváme ucelenější přehled o běžné denní činnosti a hlavně se údaje zpřesňují, zejména s ohledem na energetický výdej.

Akumulátor

Polar Vantage V je osazen vnitřním, nabíjecím akumulátorem typu Li-Pol s kapacitou 320mAh, která zajistí provoz hodinek při tréninku až na 40 hodintréninku se zapnoutou GPS a zapnutým optickým snímačem tepu. Pokud trénovat nebudete nebo budete trénovat bez GPS, vydrží hodinky nabité i cca 3 týdny. Doba provozu se liší v závislosti na zapnutých funkcích.

Vodotěsnost

Polar Vantage V je označen 30M. Lze jej tedy používat pro plavání, nikoli pro potápění.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: