Fenix HP30R - nabíjecí LED čelovka

Fenix HP30R - nabíjecí LED čelovka
Fenix HP30R - nabíjecí LED čelovka
Výrobce Fenix
Kód:  HP30RBLC
Skladem:   1
Nabíjecí čelovka Fenix HP30R nabízí bezkonkurenční výkon až 1750 lumenů (ANSI) a dosvit 202 metrů. Výborného výkonu bylo dosaženo použitím výkonné LED Cree XM-L2 a dvojice LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odstínem světla. Čelovka je vybavena dálkovým reflektorem a dvojicí menších reflektorů s širším kuželem světla (90°). Oba reflektory jsou ovládány odděleně a lze jejich funkce libovolně kombinovat. K napájení používá dva Li-ion akumulátory typu 18650 2600 mAh, které jsou součástí balení a lze je dobíjet přímo v bateriovém pouzdru přes micro USB konektor.

Baterie jsou umístěné v odděleném pouzdře na dlouhém kabelu, které lze umístit na opasek, do kapsy a nebo batohu. Zvyšuje se tím komfort nošení a v zimě jsou baterie lépe chráněny proti mrazu. Bateriové pouzdro je vybaveno indikátorem kapacity baterií a USB výstupem, takže ho můžete využít i jako přenosný zdroj energie (powerbanku) k nabíjení vašeho mobilního telefonu nebo GPS navigace.

Čelovka nabízí celkem 9 režimů výkonu včetně SOS signálu pro použití v nouzových situacích. V nejnižším režimu s 5 lumeny poskytuje výbornou výdrž až 400 hodin (více než 16 dnů). Čelovka je napájena digitálně regulovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení). HP30R je zvláště vhodná pro běžecké lyžování, skialpinismus, noční běh, cyklistiku, rybaření, speleologii a další aktivity.

Hlava čelovky je vyrobena ze slitiny hliníku používané v leteckém průmyslu. Je tak zajištěno výborné chlazení a odolnost proti poškození.
3599 Kč
Doprava zdarma

Fenix HP30R - nabíjecí LED čelovka

Parametry čelové svítilny Fenix HP30R

 • Je použita  výkonná LED Cree XM-L2 a dvojice LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odstínem světla s životností 50 000 hodin.
 • Devět řezimů svícení:
  • Dálkový reflektor: 1000 lumenů (4 hodiny) -> 400 lumenů (6,5 hodiny) -> 130 lumenů (21 hodin) -> 30 lumenů (83 hodiny)
  • Široké reflektory: 750 lumenů (4 hodiny) -> 400 lumenů (6 hodin) -> 130 lumenů (23 hodin) -> 5 lumenů ( 400 hodin) -> SOS signál 130 lumenů (46 hodin)
 • Dálkový i široký reflektor je možné zapnout současně, režimy libovolně kombinovat a dosáhnout tak celkového výkonu až 1750 lumenů.
 • Časy výdrže jsou změřeny s nabíjecími Li-ion 18650 bateriemi s kapacitou 2600mAh.
 • Dálkový reflektor vytváří světelný kužel s dosvitem 202 metrů (10268 cd), široký reflektor svítí úhlem 90° až do vzdálenosti 61 metrů.
 • Digitálně regulováno pro konstantní jas.
 • Inteligentní ochrana proti přehřátí.
 • K napájení používá dva nabíjecí Li-ion typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (součást balení), v případě potřeby lze použít i čtyři jednorázové baterie.
 • Baterie jsou umístěny v odděleném pouzdru, které lze umístit na opasek, do kapsy či batohu. Celková délka kabelu je cca 150 centimetrů.
 • Akumulátory se nabíjí přímo v pouzdře přes micro-USB konektor.
 • Funkce powerbanky - USB výstup pro napájení USB zařízení.
 • Spínače jsou chráněny proti nechtěnému zapnutí v zavazadle.
 • Hlavu čelovky je možné naklápět v několika krocích a tím nastavit požadovaný směr svícení.
 • Hlava čelovky je vyrobena ze slitiny hliníku používané v leteckém průmyslu.
 • Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.
 • Váha 285 gramů (včetně popruhů a nerezového nosiče na opasek, bez baterií).
 • Rozměry čelovky: 7,7 cm x 5,2 cm x 3,4 cm
 • Rozměry bateriového pouzdra: 11,5 cm x 5,6 cm x 3 cm
 • Prachotěsná a voděodolná dle standardu IP66 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).
 • Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
 • Součástí balení je nerezový nosič pro upevnění bateriového pouzdra na opasek, plastové úchytky pro připnutí kabelu k oblečení, nabíjecí USB kabel, náhradní o kroužek a dva akumulátory Fenix 18650 2600 mAh.

Použití čelovky Fenix HP30R

Oba reflektory jsou ovládány samostatně. Pravým tlačítkem se ovládá dálkový reflektor a levým reflektory s širokým kuželem. Zvolený reflektor zapnete či vypnete stisknutím tlačítka po dobu 0,5 vteřiny. Režimy svícení se přepínají jeho krátkým stisknutím. SOS režim se aktivuje podržením levého tlačítka po dobu 1,2 vteřiny. Po vypnutí si čelovka pamatuje poslední nastavený stupeň svícení (kromě SOS). Oba reflektory lze spustit i současně.

Pokud je čelovka v základní nesklopené poloze, jsou tlačítka chráněna plastovým výstupkem proti nechtěnému sepnutí (například při převozu v zavazadle). Po výměně baterií důkladně dotáhněte utahovací šroub na bateriovém pouzdře, aby byla zajištěna dobrá voděodolnost. Spojení a rozpojení konektorů provádějte krouživým pohybem, netrhejte je od sebe silou.

Stisknutím tlačítka na bateriovém pouzdře se aktivuje ukazatel kapacity baterií (čtyři rozsvícené diody 80 - 100 %, tři diody 60 - 80 %, dvě diody 40 - 60 %, jedna dioda 20 - 40 %, jedna blikající dioda signalizuje méně než 20 % zbývající kapacity baterií).

Nabíjení - odklopte gumovou krytku micro USB konektoru na boku čelovky a pomocí přiloženého USB kabelu ji zapojte do počítače, sítóvého adaptéru nebo USB adaptéru do auta. K nabíjení lze případně použít i libovolnou nabíječku na mobilní telefon s micro-USB konektorem. Během nabíjení blikají indikační diody na bateriovém pouzdře, po plném nabití trvale svítí. Nabíjení plně vybitých akumulátorů trvá cca 8 hodin.

Pro aktivaci USB výstupu (funkce powerbanky) podržte tlačítko na bateriovém pouzdře stisknuté po dobu 3 vteřin. Aktivace USB výstupu je indikována blikáním diod na pouzdře.

Inteligentní ochrana proti přehřátí - pokud vzroste teplota hlavy čelovky nad 65°C, tak začne automaticky snižovat výkon v pozvolných krocích o 5 % každých 30 vteřin, dokud se její teplota neustálí. Jakmile teplota klesne pod 65°C, tak se výkon opět automaticky zvýší na původní úroveň. Provoz na nejvyšší režimy výkonu tak není omezen časově, ale pouze teplotou.

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.